Detaylı Ara
Diş hekimi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Diş hekimi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

 • 1 Ağustos 2021
 • 0 Beğenme
 • 76 Görüntüleme
 • 0 Yorumlar

Diş hekimi seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Dişlerinizi mümkün olduğunca uzun süre sağlıklı tutmak istiyorsanız, pahalı tedavilere veya protezlere ihtiyaç duymuyorsanız, diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret etmeniz gerekir.Bu durumda diş doktoru sağlığınızı inceleyecek, ağız hijyeni konusunda önerilerde bulunacak ve iyi geliştirilmiş bir tedavi programı hazırlayacaktır.

Doktor seçimi çok önemlidir.Gelin bu süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedelim.

Bir diş hekimi seçmek için ana kriterler

Düzenli olarak hizmetlerinden yararlanabileceğiniz bir uzman arıyorsanız, muayene için kendisine gelin, aşağıdaki faktörlere dikkat etmelisiniz.Bunlar şunları içerir:

 • Uzmanın yeterlilik seviyesi : Genellikle diş kliniklerinin sunduğu hizmet sayısına dikkat ederek bu konuda bir fikir edinebilirsiniz.Müşterilere tedavi sunacak en iyi yerler, kapsamlı bir hizmet için uygun modern teknik donanıma sahip olmalıdır.
 • Kullanılan ekipmanlar : Bir dişçi ofisini ziyaret ederken, hangi ekipmanı kullandığına dikkat etmelisiniz.Kliniğin, en zor ve emek yoğun görevler de dahil olmak üzere her türlü tedaviyi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip olması önemlidir.Doktorunuzu ziyaret ederken kendinizi rahat hissetmelisiniz.
 • Uzmanın kliğinin durumu : İyi bir doktor her zaman işyerini temiz tutar.Bu sadece estetik açısından değil – ekipmanla ilgili olarak, bir kişinin uygun dezenfeksiyonla ilgilenip ilgilenmediğini anlayabilirsiniz.
 • Hastalardan geri bildirim : Memnun hastaların veya hizmetlerden herhangi bir nedenle memnun olmayan kişilerin görüşlerini bıraktığı üçüncü taraf siteleri incelemek önemlidir.Ayrıca arkadaşlarınızın ve tanıdıklarınızın görüşlerine de sorabilirsiniz.
 • Kişisel bir asistanın varlığı : Kendine saygılı herhangi bir klinikte doktorlar hasta bakımını birlikte gerçekleştirir – ana diş hekimi ve asistanı.Bu, zamandan tasarruf etmeye, her hasta için servisi hızlandırmaya ve elleri steril tutmaya yardımcı olur.
 • Tecrübe : Uzun süredir pratik yapan iyi bir doktorun övünecek bir şeyi vardır.Size açıkça beceri seviyesi, eğitim hakkında bilgi verebilir.Ayrıca, doktor tüm destekleyici belgeleri gösterebilir.Uzmanın kendisi açıkça temas kurmalıdır, çünkü korkacak bir şeyi yoktur.
 • Anesteziklerin kullanımı : Deneyimli diş hekimleri tedavi sırasında daima anestezi kullanır.Kişilerin ağrı kesici kullanımı konusunda kişisel kısıtlamaları yoksa sabırlı olunması gerektiği konusunda sizi uyarmalıdır.Aynı zamanda, kalifiye bir uzman, ilaçlara karşı potansiyel bir alerjinin varlığını belirlemek için kesinlikle bir test yapmayı teklif edecektir.
 • Doğru teşhis : İyi bir eğitim düzeyine sahip diş hekimleri, tedaviye başlamadan önce, başvuran kişinin mevcut sağlık durumunun tam bir resmini elde etmenizi sağlayan modern teşhis araçlarını kullanır.
 • Yaklaşan tüm müdahale türleri ve kullanılan tedavi yöntemleri hakkında hastanın ayrıntılı konsültasyonu.İyi bir diş hekimi, sorularınızı gergin olmadan ve detaylı bir şekilde cevaplamaya hazırdır.
 • Mesleki Yeterlilik Belgeleri : Diplomasını görmek istediğinizde görünen bir yerde olmalıdır.Bir diğer faktör, uzmanlaşmış meslek birliklerinden birine üyeliğin varlığı olacaktır.Birçok klinikte sertifikalar, ileri eğitim kurslarının diplomaları, lobide görünmelidir.

Bakım kalitesinin ana göstergesi ilk danışmadır.

Doktoru daha iyi tanımak ve hazırlık düzeyini belirlemek için bir diş hekimi ile ilk konsültasyona başvurmanız size yardımcı olacaktır.Bir test seansı sırasında bir muayene yapacak, mevcut sağlık durumunuzu, çeşitli ilaçlara alerjik reaksiyonların varlığını öğrenecektir.

Bir diş hekimini ziyaret ederken, kendisine sorulan sorulara cevap verip vermediğine, sizinle nasıl iletişim kurduğuna dikkat edin.Ayrıca size hangi yöntemlerle tedavi edileceğinizi, hastayı teşhis etmek ve daha fazla tedavi etmek için hangi araçların kullanılacağını söyleyebilir.

Deneyimli bir doktor asla ihtiyacınız olmayan hizmetleri empoze etmeyecektir.Doktorum sitesi üzerinde yayınlanan tüm hasta/danışanların görüşlerini dikkate alırsanız ve iletişime geçmeden önce diş doktorunun profilini dikkatlice inceleyin. Tedavi veya düzenli önleyici muayeneler için bir uzman bulmakta herhangi bir sorun yaşamamalısınız.

Doktorum sitemizde yer alan uzman doktorları doktor bul sayfamızdan hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz.Diş çekimi,diş temizliği ve diş protez işlemleri  için Diş hekimi (Dişçi) kliniklerine başvurmalısınız ve doktor randevusu işleminizi doktor sitesi üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

 • Paylaş :