Detaylı Ara
Botoks Nedir? Nasıl ve Neden Yapılır

Botoks Nedir? Nasıl ve Neden Yapılır

  • 20 Haziran 2021
  • 1 Beğenme
  • 86 Görüntüleme
  • 0 Yorumlar

Botoks Tedavisi Nedir Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks ile kırışıklık tedavisi son yıllarda oldukça popüler bir yöntem. Botoks ile göz çevresi, göz altı, alın, kaş aralarındaki kırışıklıklar kısa sürede yok edilmektedir. Ayrıca aşırı terleme tedavisi yapılmakta ve koltukaltı, avuç içi terleme tedavisi mümkün olmaktadır.

Botoks ile kırışıklık tedavisinde düşük miktarlardaki botox ilacı kas içine enjekte edilir ve kasların hareketleri engellenir. Kasların hareketleri ile meydana gelen ve derinleşen kırışıklıklar, kasların rahatlamasıyla yok olur. Botoks ile kırışıklık tedavisi ortalama 15 – 20 dakika sürer. Botox, uygulandığı bölgede ortalama 6 ay kadar etkindir. Etkinliği geçince tekrar botox uygulanabilir. Tekrar eden botox tedavileri kırışıklıkları önlemede daha etkilidir.

Botox (Botoks) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks ile kırışıklık tedavisi en çok göz çevresi, kaşların arası, alın, dudak çevresi bölgelerine uygulanmaktadır. Ayrıca botoks ile dekolte ve boyun kırışıklıkları da tedavi edilebilmektedir. Botox, kırışıklığın haricinde aşırı terleme tedavisinde de başarılı bir yöntemdir. Aşırı el ve ayak terlemeleri, koltukaltı terlemesinde botox uygulanabilir.

Herkese Kırışıklık Tedavisi Uygulanabilir Mi?

Botoks için en uygun yaş aralığı 25 ile 65 yaş arasıdır. 65 yaşın üzerindeki kişilerde çizgi ve kırışıklıklar daha derin ve belirgin olacağından botox harici yöntemler daha etkili olabilir. Ancak yine de buna karar verecek olan hekimdir, yaşa ve cilt durumuna göre hangi tedavi uygulanabileceği ancak doktor kararı ile mümkündür.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Botoks , çok ince uçlu iğnelerle çok az miktarda enjekte edilen bir ilaçtır. Botoks uygulanacak bölgeye Botoks ilacı çok az miktarda ve küçük iğnelerle uygulanır. Bu uygulama sırasında çok hafif bir batma ve ağrı olabilir. Botoks ile kırışıklık tedavisi anestezi gerektirmeyen 15 – 20 dakika süren bir işlemdir. Botoks sonrası hastalar normal hayat hemen dönebilirler. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Botoks Acı ve Ağrı Verir mi?

Botox, çok küçük ve ince uçlu iğnelerle ve az miktarlarda enjekte edildiği için acı ve ağrısı minimum düzeydedir. Çok hafif bir ağrı ve batma hissi hissedilebilir.

Botoks Ne Zaman Etkin Olur, Botoksun Etkinliği Ne Kadar Sürer?

Botoks ile kırışıklık tedavisinin sonuçları ortalama 3 ile 7 gün sonra ortaya çıkar. Ortalama 6 ay etkinliği devam eder.

  • Paylaş :