Detaylı Ara
Beyaz Kil Maskesi Faydaları Nelerdir

Beyaz Kil Maskesi Faydaları Nelerdir

  • 21 Haziran 2021
  • 1 Beğenme
  • 76 Görüntüleme
  • 0 Yorumlar

Beyaz Kil Maskesi Ne İşe Yarar?

İlk olarak bilmeniz gereken konu beyaz kil maskesinin ne işe yaradığını ve cildinize nasıl yarar sağladığıdır. Yüzünüzde bulunan sivilce problemleri ve yağlanma gibi istenmeyen problemleri yok ettiği düşünüldüğünden dolayı sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca cildinizde bulunan gözenekleri derinlemesine temizler ve cilt kırışıklıklarına çok iyi gelir. Çok yağlı bir cildi olan kişilerde kullanılması mutlaka tavsiye edilir. İçinde bulunan özel mineraller ve doğal vitaminler sayesinde tıkalı gözeneklere çok iyi gelmektedir. Kil maskelerinin yapılarına ve işlevlerine göre birden fazla çeşidi olduğu biliniyor. Haydi, gelin kil maskelerine yakından bakalım.

Canlandırıcı Beyaz Kil Maskesi Nasıl Uygulanır?

Bu maske tipi ciltteki gereksiz yağları ve kirleri temizlemekte oldukça başarılıdır. 2 çay kaşığı yeşil doğal kil ile 1 bardak suyu derin bir kapta iyice karıştırın. İçine yulaf ezmesini de koyduktan sonra 1 bardak daha su ekleyip macun kıvamına getirin. Tam olarak macun kıvamına geldiğini anladıktan sonra yüzünüze masaj yaparak sürmeye başlayın. Yüzünüzde 10 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü bol su ile yıkamanız yeterli olacaktır.

Kayısı Çekirdeği Yağı ve Beyaz Kil Maskesi 

Kayısı çekirdeği yağı ve beyaz kil maskesinin asıl görevi ise yüzün tüm kusurlarını onarmak ve tüm gözenekleri temizlemektir. Gerekli olan tek bir malzeme kayısı çekirdeği yağı tabii ki değildir. Bunun yanında mutlaka gül suyunu beyaz kilin içine katmak gerekmektedir. Beyaz kilinizi çok aşırı olmayacak şekilde derin bir kaba 2 yemek kaşığı olarak dökebilirsiniz. Hemen ardından 10 damlayı geçmeyecek kadar kayısı çekirdeği yağı ekleyerek karıştırmaya başlayın. Macun kıvamı almasını sağlayın. Eğer ki kıvam almaz ise gül suyunu ilave ederek kıvama gelmesini sağlayın. Maskeniz artık hazır hale geldi. Yine aynı şekilde yüzünüzde sadece 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

Kabartma Tozu ve Yoğurtlu Beyaz Kil Maskesi İle Gözeneklerinizi Açın

1 çay kaşığı doğal beyaz kil ile 1 çay kaşığı kabartma tozunu derin bir kâsede karıştırın. Daha sonra doğal yoğurdu da ekleyerek maske kıvamına gelmesini sağlayın. Maskeniz hazır olduktan sonra yüzünüzde çok fazla bekletmemek şartı ile sürebilirsiniz. Bu maske yüzünüzde belki biraz yanma ve kızarma yapabilir. Anca çok yanma yaptığı zaman hemen bol su ile yıkamanız gerekmektedir. Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildiniz ışıl ışıl parlayacak ve kusursuz bir hal alacak. Cildinizde alerjik bir reaksiyon yapmamaları için tüm maskeleri önce elinizin üstüne sürerek bir süre bekletin. Cildinizi kaşıntı, kızarıklık ve yanma yapmıyorsa güvenle yüzünüze sürebilirsiniz. Ağır hasarlı cilt problemleri yaşıyorsanız mutlaka uzman bir doktora danışmadan kendinize göre maske yapmamalısınız.

  • Paylaş :