Gelişmiş
Ara
Suyun Çok Bilinmeyen Faydaları

Suyun Çok Bilinmeyen Faydaları

 • 10/08/2020
 • 0 Beğenme
 • 175 Görüntüleme
 • 0 Yorumlar

Su, sağlıklı bir vücuttaki en önemli bileşenlerden biridir.Normalde, bir kişinin yaklaşık % 65 su’dur.Dengeyi korumak için günde yaklaşık 1.5-2 litre sıvı içmeniz gerekir.Aynı zamanda, 3-5 günden fazla bir süre su içmemek oldukça zararlı ve tehlikelidir.Vücut susuz kalması durumunda geri dönüşü olmayan sonuçlara ve ölüme neden olan şiddetli dehidrasyon (ekzikoz) gelişir.

Yukarıda açıkladığımız bilgiler yaygın olarak bilinen gerçeklerdir.Bununla birlikte, çok fazla bilinmeyen, ancak daha önemli olan, suyun faydalı biyolojik etkilerinin bir listesi vardır.Genel olarak sürekli temiz ve kaliteli su içmenin 6 nedeni vardır:

 1. Vücut ağırlığının normalleştirilmesi.Bunun birkaç açıklaması var.Birincisi, su, meyve suları, gazlı içecekler ve diğerlerinden farklı olarak kalorisizdir.İkincisi, açlığı bastırabilir.
 2. Kalbinizi sağlıklı tutmanızı sağlar.İstatistiklere göre, günlük olarak 6 bardak su içen insanların gögüs ağrısı ve kalp krizi geçirme olasılığı % 40 daha azdır.
 3. Cilt durumunu iyileştirir .Vücuttaki normal su-tuz dengesini sağlar, orta derecede nemlendirilmiş bir cildin iyi görünmesini sağlar.
 4. Gastrointestinal sistemin uyarılması.1 bardak su içilmesi bile bağırsak peristalsisini uyarır, sindirimi artırır ve kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinizi önler.
 5. Vücudun genel temizliği.Kaliteli su, böbreklerdeki filtrasyon işlemlerini artırarak vücudun normal atık ürünlerinin atılmasını sağlar.
 6. Ruhsal Düzelme Sağlar.Vücutta % 1-2 su eksikliği, bir kişinin ruhsal olarak önemli ölçüde kötüleşmesine neden olur.Su dengesinin hızlı bir şekilde yenilenmesi, baş ağrılarını hafifletmenize, vücut enerjinizi arttırmanıza ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olur.
 • Paylaş :