Gelişmiş
Ara
Lazer epilasyon nedir? Çeşitleri nelerdir?

Lazer epilasyon nedir? Çeşitleri nelerdir?

  • 19/08/2020
  • 0 Beğenme
  • 258 Görüntüleme
  • 0 Yorumlar

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon ağda ve iple alma yöntemlerinin yanı sıra istenmeyen tüylerin acısız ve kalıcı şekilde yok eden epilasyon çeşididir. Kadınların sıkça tercih ettiği lazer epilasyonu artık erkeklerde tercih etmektedir. Vücudun her bölgesinde , kişiye , kıl yapısına ve ten rengine göre uygulanacak epilasyon aletleri mevcuttur. Lazer epilasyon kişinin kıl çoğunluğuna ve kişinin ten rengine göre uzmanlar tarafından seans belirlenmektedir.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Dört farklı türde lazer epilasyon bulunmaktadır. Bu lazerler uzman kişiler tarafından kişinin kıl yapısı ten rengine bağlı belirlenmektedir.
Ruby Lazer: 694 nm dalga boylu kullanılan bu lazer en kısa tüylerde etki etmektedir. Açık tenli kişilerde ve genelde dudak üstündeki tüylerde kullanılmaktadır.
Alexandrite Lazer: 755 nm dalga boylu Alexandrite Lazer, geniş başlıklı olması sebebiyle daha çok bölgeye uygulama şansından dolayı seansın daha kısa sürmesini sağlamaktadır. Soğutucu sistem bulundurmasından dolayı acı hissedilmez hafif koyu tenli kişilerde ve koyu renkli kıllarda kullanılmaktadır
Diode Lazer: 800 nm dalga boyuna sahip lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesinin yanı sıra batık oluşumunu engelleme ve yok etme özelliğine sahiptir. Cilde yakın şekilde atış yaptığı için soğutucu jelle beraber kullanılır.
Nd: Yag Lazer: tüm cilt tiplerinde kullanılabilen lazer tipi acıyı daha fazla Hissettirir 1064 mm dalga boyu ile bilinen Nd: Yag Lazer,  ince ve açık tondaki kıllarda etkilidir.

Lazer epilasyon seans süresi ve aralıkları nasıldır?

Lazer epilasyonun uygulama süresi lazer uygulanacak bölgenin genişliğine ve kılların yapısına göre değişkenlik gösterir. Tek seans da tüm vücuttaki tüyleri yok etmek kesinlikle mümkün değildir. Seans araları genellikle bir buçuk ay olarak ayarlanmaktadır.

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer epilasyon sonucu kılların yok olması kişinin kıl yapısı cilt rengine ve hormonal yapısına göre değişkenlik gösterir. Koltuk altı , bacak , bikini bölgesi 6 ile 8 seans arasında biterken yüz , sırt ve kol 8 ile 12 seans sürebilmektedir.
Lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişi öncelikle doktor tarafından hormonal bir bozukluk olup olmadığı bakılmalıdır bazı hormonal bozukluklar kıllanmayı tetiklediği için yapılan lazer uygulaması fayda sağlamayabilmektedir. Lazer epilasyon öncesi solaryuma girmek önerilmemektedir çünkü tenin daha koyu olması lazerin etkilerini azaltmaktadır . lazer öncesi temiz arındırılmış bir ciltle gidilmelidir herhangi cımbız ağda türü diğer uygulamalardan kaçınmalı tüyleri kesinlikle almamalıdır.

Lazer epilasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Lazer yapılan bölge güneşten korunmalıdır
  • Banyo yaparken lazer yapılan bölgeye lif vurulmamalı ve sıcak su uygulanmamalıdır.
  • Lazer uygulanan bölgeden çıkan tüyler kesinlikle alınmamalıdır.

Lazer epilasyonun herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan lazer kalıcı sonuçlar vermektedir.

  • Paylaş :