Gelişmiş
Ara
Gençlik İğnesi Nedir?

Gençlik İğnesi Nedir?

  • 23/07/2020
  • 0 Beğenme
  • 224 Görüntüleme
  • 0 Yorumlar

Gençlik İğnesi Nedir?

Halk arasında Altın iğne olarak Fraksiyonel İğneli Radyofrekans teknolojisi yöntemi ile deride çok sayıda küçük delikçikler oluşturur ve deri altına radyofrekans enerjisini iletmektedir. Radyofrekans deride kollajen ve elastin yapıyı uyarmaktadır.Yapılan işlem günlük hayatınızı etkilemez ve yaz kış ayrımı olmadan uygulayabilirsiniz.

Gençlik iğnesi genellikle aylık olarak uygulanması sonucunda yüzde kesi,kanama,soyulma veya morarma meydana gelmemektedir.Aynı zamanda deriye serum uygulaması da eş zamanlı olarak uygulanmaktadır.En çok boyun derisi sarkması ,göz etrafında yer alan derinin yenilenmesi ve sivilce izlerinin düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

Yüz çevresine uygulanan botox kişiyi canlı ve seksi göstermektedir.Ek olarak kas gerginliğini giderdiği için migren tedavisinde yeri vardır.Yapılan işlemde kişinin anatomisine uygun dozda ve doğru kasa uygulanan botox enjeksiyonudur.Yapılan işlemin etkinlik süresi 4 ay ile 6 arasında devam etmektedir.Tekrarlanan uygulamalarla etki süresi uzar ve ince kırışıklıklarda açılma gözlemlenir.Gençlik iğnesi olarak bilinen Fraksiyonel İğneli Radyofrekans teknolojisi sayesinde burun kaldırma,üzgün dudak görünümü düzeltme gibi durumlar için uygulanmaktadır.

Gençlik aşısı uygulamasında yaş sınırı yoktur.30’lu yaşlardan sonra deride hyaluronik asitin azalması ile ortaya nem volüm kaybının tedavisinde kullanılmaktadır.Gençlik aşısı deri hastalığı olanlar,emzirenler,hamileler ve kanser hastalarında uygulanamaz.

Gençlik aşısı uygulama öncesinde lokal anestezik bir krem sürülür ve deri temizlenir .Deri altına çok küçük iğnelerle ilaç enjekte edilir.Yapılan işlem 15-20 dk sürmektedir.Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler ise hamam,sauna gibi sıcak ortamlarda uzak durulmalıdır.

Gençlik aşısının beklenen parlaklık ve canlılık 1 hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır.Özellikle derinin kollajen yapının tetiklenmesi sonucu yukarı doğru etkisinin ortaya çıkması 15 gün ile 1 ay sürmektedir.

  • Paylaş :