Gelişmiş
Ara
Hamile Uyku Destek Yastığı Yararları Nelerdir

Hamile Uyku Destek Yastığı Yararları Nelerdir

  • 02/09/2020
  • 0 Beğenme
  • 188 Görüntüleme
  • 0 Yorumlar

Hamilelik sırasında kadın bedeni aşırı miktarda stres oluşturur.Bu kas-iskelet sistemi, iç organlar, dolaşım ve sinir sistemleri için geçerlidir.Bu dönem için yaygın sorunlar arasında sırt ve bacak ağrıları, ödem, sindirim bozukluğu, kramplar, uyku bozuklukları ve diğerleri bulunur.Bir kadının alışkanlıkları ve yaşam tarzı kökten değişiyor.Birçok zorlukla başa çıkmak, kasları gevşetmek ve uykuyu düzeltmek için hamile kadınlar için özel yastıklar yardımcı olacaktır.Birkaç çeşit yastık vardır.En iyi seçeneği seçmek için her birinin özelliklerini ve amacını bilmeniz gerekmektedir.Böyle bir yastık hamilelikten sonra da kullanım bulacaktır.Gelecekte, rahat bir şekilde beslenmek, uyumak ve yeni doğmuş bir bebeği oynamak için gerekli olacaktır.

Hamile Uyku Destek Yastığı hangi sorunları çözer?

Yeterli dinlenme ve kaliteli uyku, herhangi bir kişinin sağlığı ve mutluluğu için önemlidir.Hamilelikte sağlıklı uykunun önemi artar çünkü çocuğun normal gelişimi ve sağlığı süresine bağlıdır.Hamile yastıkları, gün boyunca oturma ve yatma pozisyonunda rahatlama ve rahatlık sağlayacaktır.Geceleri büyüyen uterusun iç organlar ve omurga üzerindeki baskısını azaltırlar.

Hamilelik sırasında neden özel bir yastık kullanmalısınız:

  • Nefes almada güçlük, ağrı, gece tuvaleti kullanma dürtüsü, kramplar vb. İle kendini gösteren uykusuzluğun fizyolojik nedenleriyle baş etmeye yardımcı olur;
  • Kadının yan yatması için rahat olacak şekilde yapılmıştır, çünkü gebeliğin sonraki aşamalarında doktorlar bu pozisyonu uyumak ve dinlenmek için önermektedir;
  • Yastık, ödemi önlemeye ve ondan kurtulmaya yardımcı olan normal kan ve lenf mikrosirkülasyonunu yeniden sağlamaya yardımcı olur;
  • Yastık hamilelikten sonrada uyku problemlerinde kullanılabilir.

Yastık çeşitleri ve şekilleri

Hamilelik yastığının her şekli ve boyutu kendine has işlevsel özelliklere sahiptir.Hamilelik süresi, birincil ve ikincil amaçlar ile ayırt edilirler.

Görünüşe göre uzun, yuvarlak bir silindirdir.Yastık uzun uykular için oldukça iyidir.Genellikle bacak etrafına sarılarak karın yan tarafına yerleştirilir.

J-yastık : Yatakta, koltukta, kanepede, gezide, doğada ve ziyarette kullanılır

Muz : Kısa, C şeklinde bir yastık.Farklı beden bedenleri için uygun mini, standart ve maxi olmak üzere farklı boyutlarında da vardır.Fazla yer gerektirmez, yolda yanınızda götürebilirsiniz.Hamileliğin başlangıcında sırt altına konulması uygundur, dönem sonunda mideyi desteklemeye yardımcı olur.

At nalı : Yastık hacimlidir ve U şeklindedir.Sırt ve karnı aynı anda destekler.Hareket ettirilmesine veya çevrilmesine gerek yoktur.Herhangi bir dönem için kullanılabilir.

Simit : Bu yastığın son derece yuvarlak uçları vardır ve oturma ve yatma pozisyonunda kullanılır.Bacakların arasında aynı zamanda sırtın, başın, karnın altında bulunur.Tek bir evrensel boyut.Bu ürün doğum yaptıktan sonra bebeğinizin beslenmesinde iyi bir yardımcı olacaktır.

G-yastık : Hamile bir kadının rahat bir uyku pozisyonunu kolay ve kolay bir şekilde alması için tasarlanmıştır.

Yastık dolgu seçenekleri

Hamile yastıklarında doğal ve sentetik malzemelerden yapılmış çeşitli dolgular kullanılmaktadır.Kişisel tercihler, doğal ham maddelerle temas üzerine alerjik reaksiyonun varlığı veya yokluğu, kullanım kolaylığı ve bakım ile belirlenmelidir.

Bir yastık için dolgu maddesi ne olabilir;

Tüy : Yastık ve battaniye yapımında geleneksel olarak kullanılan doğal bir dolgu maddesidir.Ürünler hacimli ancak hafiftir.Periyodik olarak, yastık özel temizlik gerektirir.

Yün : Yastıkları doldurmak için koyun veya deve yünü kullanılır.Ürünler çevre dostu, hafif ve yumuşaktır.Yünün ısınma etkisi vardır, bu nedenle kasları ve eklemleri tedavi etmek için kullanılır.Doğal hammaddelerin sentetiklerle birleştirildiği kombine seçenekler vardır.Zamanla ürünün kuru temizlemeye de ihtiyacı vardır.

Karabuğday kabuğu : Karabuğday taneleri kabuğu ile temsil edilen doğal bir dolgu maddesidir.Böyle bir dolgu maddesiyle, yastık ortopedik özelliklere sahiptir, vücut üzerinde hassas bir masaj etkisine sahiptir, ısı biriktirmez ve nemi emmez.Sertliği ve hacmi, karabuğday içeriği miktarını ekleyerek veya azaltarak bağımsız olarak düzenlenir.

Bambu lifi : Nefes alabilen ve nem biriktirmeyen doğal bitki materyali.Bambu ürünleri termoregülasyon özelliklerine sahiptir, antimikrobiyal etkiye sahiptir, bu nedenle sağlık için güvenlidirler.Havadar ve yumuşaktırlar, bakımı kolaydır.Bambu yastıklar makinede yıkanabilir ve havada kurutulur.

Holofiber : Elastik lifler yumuşak ve hacimlidir, şeklini korurken, alerji yapmaz ve nötr bir ortama sahiptir.Malzeme suyu, koku yapmaz, makinede yıkanabilir ve yararlı özelliklerini kaybetmeden çabuk kurur.Doğru bakım ile uzun ömürlüdür.

Genellikle sentetikler artı doğal ham maddeler veya farklı yapay elyaf türleri için seçenekler vardır.Bu tür modeller ortalama sertlik derecesine sahiptir, anatomik şekle sahiptir ve döndürülerek makinede yıkanabilir.

  • Paylaş :