Gelişmiş
Ara
  1. Ana Sayfa
  2. Doktorlar
  3. Doç. Dr. Okay Abacı

“Dr Doç. Dr. Okay Abacı” Konumlar

Hakkımızda “Dr Doç. Dr. Okay Abacı”

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Mezun olduğu yıl İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Kardiyoloji Bölümünde ihtisasına başladı 2010 yılında uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı. Uzmanlık eğitiminin ardından 2 yıl Adıyaman Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini tamamladı. Mecburi hizmet bittikten sonra ihtisasını aldığı üniversite hastanesinde göreve başladı. 2017 yılında Doçentlik ünvanını aldı. Uzmanlık süresince Kalp damar hastalıkları ve periferik arter hastalıklarına girişim alanında çok sayıda operasyon gerçekleştirdi. 2018 yılında Academia – periferik arter hastalıklarına girişim eğitimini İtalya’da tamamladı.

Yurtiçinde konularında otör sayılan birçok uzmanla özellikle kalp anjiyosu ve bacak anjiyosu ile ilgili ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

Her yıl yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen Kardiyoloji branşı ile alakalı kongre, seminer ve kursları düzenli olarak takip etmektedir. Alanında yurtiçi ve yurtdışı 100’ün üzerinde yayını bulunmaktadır.

Tıbbi İlgi Alanları
Girişimsel Kardiyoloji
Periferik Arter Hastalıkları
Kalp Kapak Hastalıkları
Hipertansiyon
Hiperlipidemi
Kalp Yetmezliği
Bacak Damar Hastalıkları

Türk Kardiyoloji Derneği ve European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions European Society of Cardiology derneği üyesidir.

“Dr Doç. Dr. Okay Abacı” Yanıtlar

Çevrimiçi danışma yok.

Makaleler

Henüz hiç yayınlanmadı.
  • Sosyal Medya: